САВА ЦЕНТАР У ФОКУСУ МЕЂУНАРОДНЕ КОНГРЕСНЕ ИНДУСТРИЈЕ: Београд домаћин лидерима Медитерана
БЕОГРАД и Сава Центар од 9. до 11. јула биће епицентар конгресне индустрије Медитерана, кроз годишњи састанак ICCA Mediterranean Chapter - најзначајнијих догађаја у овом сектору пословања.
Фото: Промо
ICCA (International Congress and Convention Association) окупља кључне актере међународне конгресне индустрије: од дестинација и конгресних центара, преко асоцијација, до хотелских ланаца и организатора догађаја. Прилика да се угости овај скуп потврђује да Београд постаје незаобилазна тачка на мапи пословног туризма света.
Кристина Милинчић, генерална директорка Сава Центра, ове године је изабрана за копредседавајућу ICCA Mediterranean Chapter, што представља важан корак за јачање позиције Србије у међународним професионалним круговима.

На самиту ће учествовати представници више од десет земаља, међу којима су Турска, Италија, Грчка и Кипар. Међу говорницима су глобални директор ICCA Sentil Gopinat, директор Конгресног бироа Истанбула Цемил Хакан Килиç, директор Конгресног бироа Италије Тобиа Салвадори, потпредседник Delphi Economic Forum Јанис Томатос и директорка Туристичке организације Србије, Марија Лабовић.

Током тродневног програма разговараће се о кључним темама индустрије и како догађаји утичу на дестинацију, а посебан фокус биће на реконструкцији Сава Центра у коју је компанија Делта Холдинга инвестирала 125 милиона евра, док ће инспиративно предавање ватерполисте Филипа Филиповића донети драгоцену перспективу на тему лидерства и тима који увек побеђује.
Сава Центар овим скупом додатно учвршћује своју позицију као водећи регионални конгресни центар, а Београд потврђује статус растуће европске дестинације за међународне пословне догађаје.
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)