АНДЕРСЕН ГЛОБАЛ ЦЕЕ СУБРЕГИОНАЛНИ САСТАНАК: Финансијски и правни експерти из 15 земаља окупљени у Београду

Novosti online

17. 06. 2025. у 20:48

Експерти из области пореза, права, консултинга и процене вредности из 15 земаља окупили су се у Београду на тродневном "Андерсен Глобал ЦЕЕ субрегионалном састанку" на којем су у фокусу биле ЕСГ, дигитализација и нове прилике за инвестирање у ЕУ и Србији.

АНДЕРСЕН ГЛОБАЛ ЦЕЕ СУБРЕГИОНАЛНИ САСТАНАК: Финансијски и правни експерти из 15 земаља окупљени у Београду

Фото: Новости

Катарина Кресал, копредседавајућа за ЦЕЕ регион из Андерсен Глобал која је организовала ову конференцију, за "Новости" је открила је шта су биле теме ове конференције:

- Говорили смо о унутрашњим изазовима и о пословним приликама овде у Србији. Хтели смо да покажемо нашим колегама да је Србија сјајна земља и отворена за инвестиције и како брзо напредује. Србија има велики потенцијал за инвестиције. 

Како каже теме конференције су разноврсне, а ова конференција је трајала три дана. 

Србију је на сликовит и интересантан начин окупљенима представио помоћник министра финансија  за финансијски систем Огњен Поповић.

- Утисак са конференције је како се свако од нас носи са неизвесношћу и како у тој неизвесности неки препознају прилике, неки креирају неке нове инструменте што финансијске, што за ношење са ризиком, тако да много је могло да се научи како се на различитим тржиштима приступа са изазовима данашњице - казао је он за "Новости".

Истиче да је веома важно у свету који се убрзано мења чују перспективе стручњака из Европе. Кад је у питању Експо 2027, каже да су реакције страних делегација феноменалне.

- То ће бити прилика на много нивоа. Ми смо јако добри домаћини и сигуран сам да ће три милиона посетилаца јако уживати - казао је он.

Истиче да је важно да што више људи у послу, уметности, свим областима види Србију и регион.

- Очекујемо јако велики ефекат свега тога. Ми смо у великом инвестиционом циклусу. Видећмо шта будућност доноси, али ће Експо бити дефинитивно најбитнији догађај у Србији и региону 2027. године - казао је он.

Катарина Кресал, копредседавајућа за ЦЕЕ регион, и Паоло Мондиа, менаџер за Европу из Андерсен Глобал, истакли су да Србија представља једно од најперспективнијих тржишта за развој пословања у овом делу Европе. Према њиховим речима, растући економски потенцијал и све већа отвореност за међународну сарадњу чине Србију кључним играчем у регионалним инвестиционим токовима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа