"ПОКРЕНУО САМ ИДЕЈУ ПОВЕЋАЊА МИНИМАЛНЕ ЗАРАДЕ" Вучић најавио - Хоћу да је подигнемо на 500, 550 евра
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је данас за телевизију Пинк о актуелним политичким питањима.
Илустрација / Новости
Каже да трају разговори са највећим синдикатима и Министарством финансија да се помогне најсиромашнијима у нашој земљи.
- Тиме бисмо помогли и свима другима, а не желимо да преоптеретимо послодавце. Покренуо сам идеју повећања минималне зараде. У овом тренутку минимална зарада у Србији је 457 евра. Хоћу да је подигнемо на 500,550 евра, само да видимо у ком интервалу - казао је он.
Фото: Принтсцреен
Истиче да укупно 95.000 људи у Србији прима минималац, што је мали бриј, јер пре је то било 500.000.
- Напредовала је Србија много. Желим да помогнемо људима који заиста примају само минималне зараде. Верујем да ћемо за неколико дана имати дивне вести за грађане - најавио је Вучић.
- Тешка борба је са Синишом Малим по том питању - казао је он.
У приватном сектору не смете много да оптеретите послодавца, додаје председник.
Каже да ће због тога држава преузети терет повећања минималца на себе.
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (28)