ДОБРА ВЕСТ ЗА ЈУГ СРБИЈЕ: У Лесковац стиже немачка компанија - градиће велики дистрибутивни центар

Градоначелник Лесковца Горан Цветановић изјавио је да једна од водећих немачких компанија у сектору дистрибуције фармацеутских производа широм Европе, заинтересована за изградњу диструбитивног центра у пословној зони на улазу у овај град.

ДОБРА ВЕСТ ЗА ЈУГ СРБИЈЕ: У Лесковац стиже немачка компанија - градиће велики дистрибутивни центар

Фото: И. Митић

Он је рекао да ће у уторак одржати званичне разговоре на ову тему, а да се потенцијална инвестиција процењује на 40 милиона евра, док је планирано отварање око 120 нових радних места.

- Мислим да постоји чврста одлука да инвестирају у „Зеленој зони“. То ће бити дистрибутивни центар на нивоу целе Србије. Већ смо имали претходне контакте са представницима компаније, а сада нас очекују и званични разговори на ову тему – казао је Цветановић.

Ради се о компанији која, већ петнаестак година, у Лесковцу има свој регионални центар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије