AbelaPharm извезла први контингент свог лека у Украјину – следећа дестинација је Немачка
КОМПАНИЈА AbelaPharm недавно је извезла први контингент свог лека Bularen® у Украјину.
Фото: Промо
Лек је развијен у оквиру Пробиотиц Еxцелленце Центра АбелаПхарм, а користи се у терапији дијареје изазване антибиотицима и инфекција узрокованих бактеријом Clostridium difficile.
Производња AbelaPharm је усклађена са ЕУ ГМП стандардима, а компанија поседује ЕУ ГМП сертификат који омогућава извоз лекова у земље Европске уније.
Украјинска фармацеутска компанија Фармак спада међу највеће и најпознатије у Украјини и ЦИС региону, са преко 2.800 запослених и извози у више од 60 земаља. Компанија Фармак спада у топ 5 најиновативнијих компанија у Украјини.
AbelaPharm је такође потписала уговор о лиценцирању и извозу Bularena® са реномираном немачком фармацеутском компанијом, а у наредном периоду очекује се регистрација и извоз Bularena® у Немачку.
Компанија AbelaPharm, у оквиру које је и Probiotic Excellence Center, регионални је лидер у производњи и дистрибуцији дијететских суплемената, а у свом портфолију има и ОТЦ лекове и лекове на рецепт. Са седиштем у Београду и производним погонима у Старим Бановцима, Београду и Барицама, AbelaPharm је присутна у земљама Адриатиц регије више од 25 година. Своје производе извози у значајан број земаља на четири континента – Европу, Азију, Африку и Америку.
Препоручујемо
ДРАМАТИЧАН ПАД ЦЕНА НАФТЕ: Трамп одложио напад, тржишта реаговала моментално
08. 04. 2026. у 21:10
ТРАМП НАПРАВИО ХАОС АГРЕСИЈОМ НА ИРАН: Невиђена криза на глобалном енергетском тржишту
08. 04. 2026. у 20:00
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)