ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМИ У АВИО-СЕКТОРУ: Акције ослабиле због царина и мањег интересовања за путовања

АКЦИЈЕ авио-компанија на Волстриту данас су додатно ослабиле пре свега због слабије потражње за путовањима него што је очекивано, као и због царина које је најавио амерички председник Доналд Трамп и великог пада поверења потрошача.

ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМИ У АВИО-СЕКТОРУ: Акције ослабиле због царина и мањег интересовања за путовања

Фото: Unsplash

Вредност компаније Делта Ерлајнс у паду је за више од три одсто у поподневном трговању након што је снижен рејтинг најпрофитабилнијег авиопревозника у САД неколико недеља пошто је смањио предвиђања за први квартал, пренео је ЦНБЦ.

Док расте забринутост пре свега путника које погађа износ цена, Делта повећава приходе од својих луксузних кабина прве класе, као и од свог уносног партнерства са компанијом за услуге плаћања кредитним картицама Америкен екпрес.

Компанија за финансијске услуге Џефрис, поред Делте, смањила је рејтинг и за авио-компаније Америкен ерлајнс, Саутвест ерлајнс, Ер Канада. Америкен ерлајнс је такође пао за око три одсто у поподневном трговању акцијама, док је Саутвест изгубио више од пет одсто тржишне вредности.

Авио-компаније су средином марта упозориле на потражњу која је мања од очекиване, посебно за домаћа путовања, која чине највећи део прихода америчке туристичке индустрије. Банк оф Америца наводи да је прошле недеље потрошња на авио-компаније опала 7,2 одсто.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЈУЛ БРИШЕ СВЕ ДУГОВЕ: Финансијско чудо очекује ова три хороскопска знака