ХРВАТСКА ТЕЛЕВИЗИЈА ПРЕД ЗАТВАРАЊЕМ: Дугови прешли 700.000 евра
ПРИВРЕДНИ суд у Пазину заказао је за 29. април рочиште о отварању стечаја над ТВ Истром д.о.о, која, на основу захтева Финансијске агенције (Фина) за спровођење скраћеног стечаја, има 719.749 евра неизвршених основа за плаћање у непрекидном периоду од чак 2709 дана.
Фото АП
Судском одлуком за привремену стечајну управитељку именована је Лидија Лесар, која у року од 30 дана треба да извести да ли постоји разлог за отварање стечајног поступка и да ли дужник има имовину за покриће трошкова стечаја.
Према поднеску Вишег јавног тужилаштва у Пули, које заступа Пореску управу, дуг ТВ Истре износи готово 560.000 евра. Наводи се да је према подацима из биланса на крају 2023. ТВ Истра имала евидентирану вредност дуготрајне имовине од 107.372 евра и краткотрајне имовине од 42.198 евра, пише „Телеграф“.
ТВ Истра је локална телевизија која је престала са емитовањем редовног програма у јуну 2020, када су Одашиљачи и везе (ОИВ) искључили њен предајник. Телевизија је од 1995. емитовала са пазинског Трга под липом.
Раније је била позната као Независна истарска телевизија – НИТ, а према подацима из судског регистра, њени оснивачи су Пуљанка – трговачко, угоститељско и произвођачко акционарско друштво у стечају и предузетник Предраг Ђорђевић.
(bizportal)
Препоручујемо
НЕМЦИМА УКИНУЛИ ХИЉАДЕ БАНКОМАТА: Неки прелазе скоро два километра да подигну новац
19. 03. 2025. у 11:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)