КИЛО ОРАХА 1.000, А РИБА ИДЕ И ДО 3.200 ДИНАРА: Ово су цене посних намирница на пијацама у Београду
У ПОНЕДЕЉАК, 3. марта, почео је најдужи и најстрожи пост у православном календару - Велики ускршњи пост који траје наредних 48 дана и завршава се празником Васкрсење. Сви православни верници током овог поста уздржавају се од јаке и мрсне хране, а велики избор посних намирница могу пронаћи на београдским пијацама.
FOTO: Privatna arhiva
Домаћице које припремају посне пите, свеже домаће коре могу купити у кораџијским радњама на београдским пијацама.
Такође, на београдским пијацама традиционално је велики избор сезонског воћа и поврћа, коштуњавог и сувог воћа, које се често конзумира и током поста.

Цене воћа и поврћа на београдским пијацама
Цена килограма јабука на београдским пијацама креће се од 50 до 100 динара, док ће вас килограм бундеве коштати до 100 динара.
Када је реч о сувом воћу, сува кајсија ће вас коштати 1.200 динара по килограму, док се цена сувих шљива креће од 400 до 500 динара.
Погледајте цене и осталих намирница:
Бели кромпир: 100 динара
Црни лук: 100 динара
Орах језгро: 1.000 динара
Купус: 150 динара
Јабуке: од 50 до 100 динара

Цене рибе
Готово на свакој београдској пијаци постоји по неколико рибарница, које су одлично снабдевене, а понуда је богата, те је свакоме на располагању разноврстан избор како свеже тако и печене речне или морске рибе, као и прилози и салате.
Килограм најјефтиније рибе у рибарницама на београдским пијацама кошта 600 динара, док ћете за морску рибу лосос морати да издвојите 3.200 динара за један килограм.
Погледајте цене једног килограма речних и морских риба:
Шаран очишћен: 898 динара
Пастрмка: 739 динара, а очишћена 926 динара
Орада: 1361 динар
Бранцин: 1361 динар
Лосос филе: 2845 динара
Како је рекао продавац у рибарници, ових дана Београђани највише купују смрзнуту рибу, док се од морских риба највише продају бранцин и орада.
(Блиц)
Препоручујемо
НАРЕДНЕ ДВЕ ГОДИНЕ СУ КЉУЧНЕ: Шта ће се дешавати са златом и треба ли га куповати
22. 12. 2025. у 21:11
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)