ПОРЕСКА УПРАВА: Подношење Захтева за исправку грешке и преко портала еПорези
ПОРЕСКА управа Републике Србије наставља са унапређењем својих услуга, са циљем пружања што ефикасније подршке пореским обвезницима у испуњавању пореских обавеза и остваривању законом прописаних права, а у том контексту омогућено је подношење Захтева за исправку грешке на Обрасцу ЗИГ, електронским путем, преко портала еПорези.
Фото Танјуг
Портал омогућава брз и једноставан приступ свим сервисима Пореске управе, чиме се смањују време и трошкови обраде поднесака, саопштила је Пореска управа.
За подношење захтева у електронском облику, порески обвезници могу приступити порталу еПорези на три начина:
- коришћењем квалификованог електронског сертификата,
- коришћењем еИД налога, односно мобилне апликације ConsentID и сертификата у клауду, уколико поседују еИД кориснички налог на порталу за електронску идентификацију,
- и коришћењем квалификованог електронског сертификата и SmartBox апликације.
Корисничко упутство за подношење Захтева за исправку грешке електронским путем преко портала еПорези објављено је на интернет страници Пореске управе.
Пореска управа остаје посвећена даљем развоју дигиталних услуга у циљу побољшања ефикасности и транспарентности пореског система, уз пружање максималне подршке пореским обвезницима, закључује се у саопштењу.
(Танјуг)
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Зашто не треба говорити "прими моје саучешће"? Отац Предраг открива: "Не будите плитки"
"КАДА изјављујете саучешће не будите плитки..."
29. 04. 2026. у 12:35
Коментари (0)