ЈАЧЕ ВЕЗЕ И У АГРАРУ: Србија има квалититно воће за руско тржиште
СРБИЈА има много квалитетних производа које може да пласира на огромно руско тржиште, што се посебно односи на воћарско-виноградарске, изјавио је данас министар пољопривреде Александар Мартиновић на састанку са замеником председника Владе Нижегородске области Руске Федерације Дмитријем Старостином, који борави у радној посети нашој земљи.
Фото Б. Милошевић
Он је нагласио да је улагање у развој сточарства и привлачење инвестиција у домаћу прерађивачку индустрију стратешки циљ и опредељење Србије и позвао руске инвеститоре да уложе у изградњу нових, модерних фарми у нашој земљи и у прераду српских житарица, воћа и поврћа.
Говорећи о недавно одржаном 20. заседање Међувладиног српско-руског комитета за трговину, економску и научно-техничку сарадњу у Санкт Петерсбургу, на којем је истакнуто да је пољопривреда једна од приоритетних области сарадње две земље, Мартиновић и Старостин су изразили интересовање за повећање спољнотрговинске размене пољопривредно-прехрамбених производа између Србије и Русије.
Наводећи да наша држава има репрезентативне институте који производе високо квалитетни семенски и садни материјал и прате најсавременије трендове у науци и њихову примену у пракси, Мартиновић је предложио интензивирање сарадње између српских и руских научно-истраживачких установа.
Старостин је истакао да су Руси посебно заинтересовани за партнерство новосадског Института за ратарство и повртарство и нижегородског Комбината уљарица и масноћа. Закључено је да су Србија и Русија не само стратешки партнери, већ и искрени пријатељи, чији су се односи кроз историју заснивали на међусобном поверењу и подршци.
Препоручујемо
ОВО СУ НОВЕ ЦЕНЕ ГОРИВА: Ево колико ћемо плаћати дизел и бензин у наредних 7 дана
03. 07. 2026. у 12:23
АФРИЧКА КУГА СВИЊА ПРАЗНИ ТОРОВЕ: Фармери одустају од узгоја свиња
03. 07. 2026. у 12:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)