"БИЋЕМО ПОУЗДАН ПАРТНЕР МАЂАРСКОЈ" Вучић: Желимо и заједничку берзу електричне енергије
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић обратио се током посете мађарског председника Србији, где се осврнуо на питање електричне енергије и гаса.
Фото: Танјуг
Председник је рекао да је да ће ускоро бити реализован пројекат нафтовода, између Новог Сада и Алђе и да се до краја године очекује да буде завршена студија изводљивости, након чега ће моћи да се започне изградња нафтовода.
- Што се гаса тиче, ми ћемо и даље бити поуздан партнер Мађарској, као што је Мађарска нама била деценијама пауздан партнер. Желимо и заједничку берзу електричне енергије са Мађарском и Словенијом. Видите једно свеобухватно повезивање Србије и Мађарске. Када будемо имали брзу пругу, већ смо договорили, полиција и царина мађарска и српска у Београду и Будимпешти и то је то. Правимо мега пројекат за Хоргош-Реске - рекао је Вучић и истакао посебну улогу Савеза војвођанских Мађара.
Препоручујемо
"МАЂАРСКА ИСКРЕНИ ПРИЈАТЕЉ СРБИЈЕ" Вучић након састанка са Шујоком: Односи на највишем нивоу у историји (ВИДЕО)
28. 10. 2024. у 09:15 >> 10:41
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (43)