РАСТУ ПЛАТЕ И ПЕНЗИЈЕ: Министар Мали саопштио сјајне вести - ови датуми доносе повећања

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

19. 09. 2024. у 08:33

МИНИСТАР финансија Синиша Мали био је гост Јутарњег дневника на РТС-у, где је говорио о повећању плата и пензија.

РАСТУ ПЛАТЕ И ПЕНЗИЈЕ: Министар Мали саопштио сјајне вести - ови датуми доносе повећања

Фото: РТС принтскрин

- Грађане од 1. јануара очекује повећање минималне зараде 13,7 одсто, по први пут смо изједначили минимални зараду са минималном потрошачком корпом, идемо на 457 евра, двоцифрено повећање. Повећање пензија иде од 1. децембра, идемо са повећањем 10,9 одсто. Са овим повећањем идемо на просечну пензију 435 евра. Од 1. јануара идемо на повећање плата у јавном сектору од 8 одсто, при чему 12 одсто за просветаре и за васпитачице у предшколским установама - истакао је министар Мали.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРЕ МАСАКРА У ШКОЛИ УБИО МАЈКУ, БРАТА И СЕСТРУ: Нови детаљи језивог злочина у Канади

ПРЕ МАСАКРА У ШКОЛИ УБИО МАЈКУ, БРАТА И СЕСТРУ: Нови детаљи језивог злочина у Канади

ЗАМЕНИК комесара Краљевске канадске коњице (РЦМП) за Британску Колумбију Двејн Мекдоналд изјавио је да је до пуцњаве у средњој школи у Тамблер Риџу, у којој је према последњим подацима, погинуло 10 особа, дошло у уторак око 13.20 по локалном времену и да је полиција по доласку затекла осумњиченог мртвог у школи.

12. 02. 2026. у 07:29

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

УБЕДЉИВО НАЈБОЉИ ДЕТОКС: „Јапанска вода“ чисти организам