РУСИЈА ОБОРИЛА РЕКОРД У ЗЛАТНИМ РЕЗЕРВАМА: По други пут у овој години

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

07. 08. 2024. у 18:17

РУСКЕ златне резерве су у јулу достигле нови максимум – 179,6 милијарди долара, а њихов удео у међународним активима земље су поново на максимуму, први пут од 2000. године, показују подаци руске Централне банке.

РУСИЈА ОБОРИЛА РЕКОРД У ЗЛАТНИМ РЕЗЕРВАМА: По други пут у овој години

Фото: pexels.com

Како је наведено, у јулу су се улагања у злато повећала за 2,9 одсто - до 179, 6 милијарди долара, док је претходни рекорд био оборен у априлу са 175,9 милијарди долара.

Међународне резерве Русије су 1. августа износиле 602, 05 милијарди долара што је више него 1. јула када су износиле 593,5 милијарди. То је максималан износ од 2022. године.

На листи првих десет земаља са највећим златним резервама налазе се и Кина, Швајцарска, Јапан, Индија и Турска.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља