ВУЧИЋ НА ПИТАЊЕ "НОВОСТИ": БиХ је једна од најважнијих извозних дестинација Србије - то је за нас страшно важно тржиште
БУКВАЛНО све извозимо у БиХ, рекао је председник Александар Вучић, одговарајући на питање "Новости" о томе који су производи најтраженији на овом тржишту, а које је Србија извозила у Босну.
Фото: Новости
- Велики број. Република Српска и цела БиХ. Буквално све извозимо у Босну. БиХ је једна од најважнијих извозних дестинација Србије. Као и у Хрватској. То је за нас страшно важно тржиште. И ми од њих узимамо и много сировина и много других производа. Невероватно колики је значај Босне и Херцеговине за нас. Некада је БиХ била и трећи партнер када су Италијани и Руси били први и други. Сада имамо Немце, Кинезе, па Италијане, па више земаља ЕУ, БиХ је на осмом месту, али за нас веома значајна и у региону вероватно најзначајнија - рекао је Вучић.
- Тек је потребно да дође тај новац из плана раста за Балкан ЕУ. Тек је потребно да људи осете благодети. Иако ја мислим да је то добра вест за Србију, ово што је најавио комесар Вархељи - казао је председник Вучић.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)