УЛАГАЊЕ 200 МИЛИОНА ДИНАРА: Министар Горан весић обишао радове на путу Пирот-Димитровград

Г. В.

31. 03. 2024. у 12:33

МИНИСТАР грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић обишао је радове на рехабилитацији пута Пирот-Димитровград.

УЛАГАЊЕ 200 МИЛИОНА ДИНАРА: Министар Горан весић обишао радове на путу Пирот-Димитровград

Foto Predrag Mitić

Он је истакао да држава, осим у ауто-путеве и брзе саобраћајнице, има новца да улаже у важније регионалне путеве, чиме доприноси да сваки део наше земље постане добро место за живот.

Весић је подсетио да Пирот има три регионална пута, од којих су најзначајнији правци према Димитровграду и Књажевцу.

- Сада обнављамо пет километара пута према Димитровграду и када то будемо завршили можемо да кажемо да ће тај пут, уз додатак од неколико километара који треба да се заврши, бити у одличном стању - рекао је Весић.

Министар је подсетио да се тренутно ради део пута према Бабушници, пут Свође-Власотинце и према насељу Ракита. Током прошле године у путеве на територији Пирота уложено је више од 200 милиона динара. Како је рекао, за тај крај наше земље најважнија је рехабилитација пруге од Ниша према Димитровграду.

- Та пруга се ради веома добро и успешно, а када радови буду завршени, возови који ће њоме саобраћати ићи ће брзином од 120 километара на сат. То ће омогућити да се Пирот повеже брзом пругом према Нишу и да грађани имају бржи пут према Софији што ће омогућити да се овај крај наше земље много боље развија - навео је министар.

Заменик градоначелника Пирота Милош Цолић истакао је да ће сва три регионална пута које Пирот има бити у добром стању и додао да се у том крају, након изградње ауто-пута, развија и железнички саобраћај, који ће, пре свега, много значити за привреду.

Одговорни руководилац радова Влада Јанковић навео је да је вредност посла 116 милиона динара и да је до сада утрошено 15.000 тона дробљеног каменог агрегата за санацију и проширење коловозне конструкције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

ПУНИ ГОРЧИНЕ И МРЗОВОЉЕ: Ово су ТРИ најнегативнија хороскопска знака