КОМШИЈЕ У ПРОБЛЕМУ: Прекинут увоз руске нафте

ПРЕМИЈЕР је с тим у вези признао да постоји ризик од скока цена за потрошаче

КОМШИЈЕ У ПРОБЛЕМУ: Прекинут увоз руске нафте

Фото АП

Бугарска је данас званично прекинула увоз руске нафте, објавили су локални медији.

На снагу је ступила одлука бугарског парламента с краја 2023. године.

Тада је утврђена агенда по којој је у јануару било предвиђено двоструко смањење увоза од 1. јануара, 25 одсто од 1. фебруара и прекид од 1. марта.

Бугарски премијер Николај Денков је с тим у вези признао да постоји ризик од скока цена за потрошаче, али је изнео уверавања да дефицита горива неће бити.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ Смањује се број репрезентација које учествују на Светском првенству у фудбалу 2026?!