ВУЧИЋ: Србији су потребне фабрике за прераду хране, држава даје велике субвенције

27. 02. 2024. у 10:16 >> 10:30

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да у Србији постоји проблем са фабрикама хране јер је то оно што нам недостаје, али је позвао све заинтересоване да могу да рачунају на помоћ државе.

ВУЧИЋ: Србији су потребне фабрике за прераду хране, држава даје велике субвенције

Фото: Танјуг/Владимир Шпорчић

Вучић је, приликом отварања новог погона компаније Нестле у Сурчину, нагласио да данас највеће субвенције Србија даје за компаније које производе храну - "фуд процесинг" компаније. 

-  Немамо коме да их дамо. И сви они који желе у томе да учествују - желим даа их обавестим да је Србија спремна. Управо због тога што има велику сировинску базу - од соје, до сваке друге врсте поврћа, ратарских култура, свега другог... Да не извозимо само јабуку и малине, већ да умемо да их упакујемо, да направимо компот од кајсија, брескве и свега другог. То је оно што је Србији јако потребно и оно што Србији јако недостаје. Недостаје нам и у Ваљеву, Косјерићу, Књажевцу и у многим другим крајевима Србије. И зато позивам све оне који су заинтересовани да знају да могу да рачунају на велику помоћ и подршку српске државе у будућности - рекао је Вучић.

Он се захвалио компанији Нестле што су за овакву инвестицију изабрали Србију и направили иновативан приступ фуд процесингу, те ће друге компаније од њих моћи да уче.

БОНУС ВИДЕО: Ко ће бити председник Народне скупштине? ОРЛИЋ: Србију водиће људи који су добили народно поверење

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

АЛК Гроуп: успех, иновације и награде за најбоље