ЕПЛ МОРА ДА ПЛАТИ 500 МИЛИОНА ЕВРА: Европска комисија кажњава компанију због кршења конкуренције
ЕВРОПСКА комисија (ЕК) ће казнити америчког технолошког гиганта Епл са 500 милиона евра због наводног кршења закона о конкуренцији Европске уније, објавио је Фајненшел тајмс (ФТ), позивајући се на анонимне упућене изворе.
FOTO: Promo
Брисел је након званичне жалбе компаније Спотифај у 2019. години прво покренуо истрагу о наводима да је Епл ометао музичке услуге конкуренције на својим уређајима и фаворизовао сопстевени Епл мјузик сервис, преноси Си-Ен-Би-Си (ЦНБЦ).
У већини региона, правила Еплове продавнице апликација забрањују компанијама као што је Спотифај да корисницима наплаћује претплате директно у апликацији.
Компаније су принуђене да користе услугу наплате Еплове продавнице која им одузима око 30 одсто прихода.
Брисел је формално оптужио Епл у истрази о кршењу конкуренције 2021. године, али је прошле године сузио обим истраге. Најновија верзија истраге фокусирала се на то да ли је Епл спречио конкурентске апликације да обавештавају кориснике о јефтинијим алтернативама за претплату ван своје матичне Еплове продавнице апликација и тиме прекршио законе Европске уније о конкуренцији.
Како наводе извори Фајненшел тајмса, Европска комисија ће оптужити Епл да је злоупотребио своју јаку позицију на тржишту и забранити "непоштене услове трговања" те фирме у ЕУ. Епл је раније у Француској био кажњен са 1,1 милијардом евра због монополских пракси, а она је касније у жалбеном поступку смањена на 372 милиона евра.
БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО СЕ "ДЕМОКРАТСКА ЕВРОПА" ОДНОСИ ПРЕМА ЉУДИМА: Узнемирујући снимак шири се мрежама
Препоручујемо
ОМОГУЋЕНЕ ГРУПНЕ ТУЖБЕ ПРОТИВ ЕПЛА: Милиони корисника жале се на цене апликација
03. 02. 2024. у 17:01
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)