ПОДАЦИ ЗА ЈАНУАР НАРОДНЕ БАНКЕ СРБИЈЕ: Реализовано 17,8 милиона плаћања

Г. В.

02. 02. 2024. у 13:43

У РТГС и клиринг систему Народне банке Србије (НБС) у јануару је реализовано 17,8 милиона плаћања, од чега 1,3 милиона или 7,1 одсто чине налози у клиринг систему, а 16,5 милиона или 92,9 одсто налози у РТГС систему, објавила је централна банка. Просечан дневни број плаћања био је 847.271 од чега је 787.514 у РТГС а 59.757 у клиринг систему.

ПОДАЦИ ЗА ЈАНУАР НАРОДНЕ БАНКЕ СРБИЈЕ: Реализовано 17,8 милиона плаћања

Народна банка Србије

Вредност промета у РТГС систему износила је 19.573,3 милијарде динара, а у клиринг систему 27,7 милијарди динара.

Када је реч о међубанкарском клиринг систему у девизама НБС и међународном клиринг систему у девизама НБС, који има 21 учесника, вредност реализованих трансакција у њему је износила 58.165.348 евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

АНА ВОЛЕЛА ТЕНИСЕРА? Шпански медији брујали о њиховој романси - можда би крај њега била срећнија