ГДЕ ЈЕ НАЈСКУПЉА ЗЕМЉА У ЕУ: Бивша република СФРЈ међу првих пет
ЦЕНЕ пољопривредног земљишта у Словенији су међу највишима у ЕУ, показују подаци Евростата.
Жетва пшенице у РС / Фото БН ТВ
У Словенији је 2022. године хектар пољопривредног земљишта у просеку коштао 23.282 евра, док је просек у ЕУ био 10.578 евра, пренела је СТА.
Пољопривредно земљиште је најскупље на Малти, у просеку 233.230 евра по хектару, а следе Холандија, Луксембург и Ирска, док Словенија заузима пето место.
У Словенији су регионалне разлике у ценама веома приметне, хектар земље на западу земље кошта скоро дупло више од земље у источном делу Словеније.
Најприступачније цене од 21 земље које су пријавиле податке Евростату су у Хрватској, где хектар пољопривредне земље у просеку кошта 3.700 евра.
Пољопривредна земља је јефтина и у Летонији, Словачкој, Литванији, Мађарској и Естонији.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: "Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји"
ТАЈВАНСКА војска навикла је на готово свакодневно праћење кинеских ратних авиона који лете у близини острва. Понекад их је само неколико, понекад знатно више, али њихово присуство је скоро непрекидно. Због тога је изненадни прекид летова, који је трајао готово две недеље, изазвао изненађење и недоумицу.
12. 03. 2026. у 17:58
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)