НОВИ ПОДАЦИ НАРОДНЕ БАНКЕ СРБИЈЕ: Онлајн куповина све популарнија
НА интернет сајтовима домаћих трговаца у трећем тромесечју извршено је више од 9,3 милиона куповина, чија вредност достиже 27,3 милијарде динара. Податке је објавила Народна банка Србије наводећи да је интернет куповина у Србији све популарнија.
Фото Shutterstock
Како је наведено, знатан раст броја динарских трансакција грађана преко интернет сајтова у трећем кварталу од 27,72 одсто и вредности од 35,86 одсто у односу на исти период претходне године указује на то да популарност куповине робе и услуга преко интернета, картицама и електронским новцем наставља да расте. У поменутом периоду укупно је било 10 милиона таквих трансакција.
Када је реч о плаћањима на страним интернет сајтовима, у еврима је порастао број трансакција за 61,55 одсто (2,7 милиона наспрам 1,7 милиона плаћања) у односу на треће тромесечје 2022. године.
Посматрани подаци указују на то да грађани Србије претежно купују на домаћим интернет продавницама и да се наведени узлазни тренд наставља из године у годину.
Препоручујемо
ДРУГИ ПОКУШАЈ ПРОДАЈЕ СТУП „ВРШАЦ“: Цена повећана, понуде се примају до 21. априла
10. 03. 2026. у 19:37
МИНИСТРИ ЕНЕРГЕТИКЕ Г7: Одложили одлуку о ослобађању стратешких резерви
10. 03. 2026. у 17:10
ПОСЛЕДИЦЕ НАПАДА НА ИРАН: Санкције против Русије изгореле у Ормуском мореузу
10. 03. 2026. у 16:57
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)