ЗБОГ СУКОБА У ИЗРАЕЛУ: Светске цене нафте напрасно скочиле
ЗБОГ сукоба у Израелу, цене сирове нафте су данас скочиле за више од четири долара по барелу.
FOTO: Tanjug/AP
Сирова нафта Брент се приликом јутарње трговине на азијским тржиштима продавала за скоро 88 долара по барелу, а америчка нафта "WTI" за 86 долара по барелу, што је повећање од преко три одсто у односу на цену која је била актуелна на затварању берзи у петак, преноси портал "oilprice.com".
Раст цена нафте уследио је након највећег напада на Израел у последњих неколико година, након што су у суботу у раним јутарњим сатима Хамасови милитанти ушли у земљу копном, морем, па чак и ваздухом и напали израелске градове.
Цене нафте су брзо реаговале на погоршање безбедности на Блиском истоку и вероватно ће и даље бити осетљиве на промене. Аналитичари банкарске групације Голдман Сакс сматрају да би најновији догађаји могли да одложе нормализацију односу између Израела и Саудијске Арабије, преноси Блумберг, пренео је Телеграф Бизнис.
БОНУС ВИДЕО: ПОТРАГА ЗА НЕСТАЛИМА СЕ НАСТАВЉА: Спасиоци копају рушевине у Дерни
Препоручујемо
"БЛУМБЕРГ" ТВРДИ: Извоз руске нафте скочио за 24 одсто за само недељу дана
05. 10. 2023. у 18:15
НОВАК: Земље ОПЕК+ испуњавају своје обавезу да добровољно смање производњу
04. 10. 2023. у 17:40
БРИТАНИЈА ОДОБРИЛА ВЕЛИКИ ПРОЈЕКАТ: Следи ново истраживање нафте и гаса у Северном мору
27. 09. 2023. у 17:21
ВЕЋЕ АКЦИЗЕ ОД 1. ОКТОБРА ДИЖУ ЦЕНЕ ГОРИВА: Зна се у "динар" шта нас чека
25. 09. 2023. у 15:47
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)