СРБИЈИ НИЈЕ ЗАБРАЊЕН ИЗВОЗ ВОЋА У ЕУ: Министарство пољопривреде демантује лажне наводе на друштвеним мрежама
ПОВОДОМ објава на друштвеним мрежама у којим се наводи како је Србији након враћених пошиљки воћа са граница ЕУ забрањен извоз свог воћа, Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде поручује јавности да су у питању неистине и дезинформације и моли све да не подижу панику и не обмањују грађане.
Фото Б. Пузовић
Наиме, само у августу ове године Србија је извезла ка земљама ЕУ 692 пошиљке односно близу 8.000 тона воћа и поврћа, од чега су три пошиљке враћене.
Истовремено и Србија, као и сви, ради узорковање на граничним прелазима, и само у току ове године од 9.000 пошиљака, које су дошле на границу Србије, вратили смо због неусаглашености 37 пошиљака.
Све земље покушавају да заштите своје тржиште и да својим грађанима обезбеде да користе производе који су безбедни, а када говоримо о нотификацијама оне нису најава забране или аутоматске забране извоза и увоза, већ значе подизање нивоа контроле односно, упозорење за земљу која добије нотификацију да подигне свој систем контроле.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)