"ХАЈНЕКЕН" ЗА ЈЕДАН ЕВРО: Холандски пивар продао своје погне у Русији
ХОЛАНДСКИ произвођач пива "Хајнекен" саопштио је данас да је напустио руско тржиште и продао све своје пиваре у Русији за цену од једног евра.
Фото Танјуг
“Хајнекенове" погоне је за ову симболичну своту преузела руска индустријска група "Арнест", која се обавезала да ће у ратама отплаћивати корпоративни дуг холандског произвођача који износи око 100 милиона евра, преноси холандски јавни сервис НОС.
Како се наводи, "Хајнекен" је у Русији имао седам пивара и 1.800 запослених, а одлазак са руског тржишта ће га коштати 300 милиона евра.
Сви производи бренда "Хајнекен" већ су повучени са руског тржишта 2022. године, а производња и продаја "Амстела" ће бити угашени у наредних шест месеци.
"Хајнекен" неће пружати никакву даљу подршку бренду нити примати приходе, тантијеме или друге накнаде од Русије.
-Повлачење са руског тржишта је трајало много дуже него што се првобитно очекивало, али ова трансакција је обезбедила будућност наших запослених у Русији и омогућила нам да на одговоран начин напустимо ову земљу, изјавио је шеф "Хајнекена" Долф ван ден Бринк.
За разлику од сличних уговора које су западне фирме попут француског "Реноа" склопиле са својим руском панданима, у уговору између "Хајнекена" и "Арнеста" се не помиње могућност повратног откупа, из чега произлази да холандски произвођач пива не намерава повратак у Русију.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - У СТРОЈУ НАЈБОЉИХ: "Новости" на обуци нових припадника 72. бригаде за специјалне операције
Препоручујемо
БЛУМБЕРГ ТВРДИ: Извоз нафтних деривата из Русије најнижи у последњих 15 месеци
25. 08. 2023. у 17:25
ЗАОКРЕТ БРАЗИЛА: Русија постаје главни снабдевач нафтом, претекла САД
19. 08. 2023. у 00:05
БЛУМБЕРГ О РУСКОЈ ЕКОНОМИЈИ: Санкције је нису угрозиле, али је рубља у паду
17. 08. 2023. у 20:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (1)