ПЧЕЛАРИМА У ВОЈВОДИНИ ДОДЕЉЕНО 35 МИЛИОНА ДИНАРА: Биће расписан и нови конкурс

Андријана Нешић

20. 07. 2023. у 17:07

ПОКРАЈИНСКИ секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство, организовао је данас доделу уговора за суфинансирање набавке нових пчелињих друштава и опреме за пчеларство у 2023. години, као и за инвестиције за подизање конкурентности у пчеларству, саопштила је Покрајинска влада.

ПЧЕЛАРИМА У ВОЈВОДИНИ ДОДЕЉЕНО 35 МИЛИОНА ДИНАРА: Биће расписан и нови конкурс

Фото: В.Ћ.

Из покрајинског буџета је за ове две конкурсне линије издвојено 35 милиона динара, а укупна вредност инвестиција је 70 милиона динара.

На овогодишњем конкурсу за набавку нових пчелињих друштава и опреме за пчеларство - кошница и контејнера, са 30 милиона динара подржано је 126 пчелара.

Циљ ове мере подршке јесте унапређење пчеларске производње и производње меда у Војводини, истиче се у саопштењу.

Када је реч о улагањима у подизање конкурентности у пчеларству, ове године је одобрено 27 пријава, а додељена су средства у износу од пет милиона динара.

Уговоре је пчеларима уручила помоћница покрајинског секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство Драгица Илић.

Како је истакла, ресорни секретаријат препознаје потребе пчелара у Војводини и настојаће да испрати досадашњи тренд улагања и подршке индивидуалним произвођачима. Илић је најавила и да ће бити расписан нови конкурс за набавку пчелињих друштава, с обзиром на то да је почетком маја дошло до помора пчела.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача

НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.

10. 01. 2026. у 15:43

Коментари (0)

ШОК НА АУСТРАЛИЈАН ОПЕНУ: Јаник Синер не може да верује шта је доживео у Мелбурну