БУГАРСКА ПОЛИТИЧАРКА: Продаја реактора Украјини лишава нас нуклеарне енергије и борбене способности
ЛИДЕР Бугарске социјалистичке партије, бивша министарка економије Корнелија Нинова поновила је своје противљење испоруци оружја Украјини.
Фото Танјуг/АП
Странка већ дуго има напете односе са председником Руменом Радевом, али и социјалисти и Радев оштро се супротстављају војној помоћи Украјини.
-Када се ваше мишљење разликује од мејнстрима, онда сте или слуга Кремља, или добијате новац и тд. Ми сматрамо да бранимо бугарске националне интересе, а када браните те интересе, а они покушавају да вас протерају због тога, веома је тешко, рекла је она новинарима.
-Наши интереси налажу да имамо нуклеарну енергију. Продаја реактора значи уништење пројекта нуклеарне електране Белене и тада нећемо имати нуклеарну енергетику. Наш други интерес је да бугарска војска има муницију. Одлука да све предамо Украјини значи да бугарску војску лишимо кичме, да изгубимо борбену способност. То је ризик за националну безбедност, додала је Нинова.
sputnikportal.rs
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ О УКРАЈИНСКОМ ПВО: Кијев треба да буде основ за европски небески штит
03. 07. 2023. у 23:42
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)