КОМПАНИЈА ТЕСЛА: Испоручен рекордан број возила у другом кварталу
АМЕРИЧКИ произвођач електричних возила "Тесла" саопштио је данас да је испоручио рекордан број возила у другом кварталу, након што је повећао попусте и подстицаје за куповину.
Фото: Твитер
Компанија у власништву америчког милијардера Илона Маска навела је да је произвела 466.000 возила током другог кваратла ове године који се завршио 30. јуна.
Аналитичари су у просеку очекивали да ће "Тесла" испоручити 445.000
аутомобила у другом кварталу, према прогнозама девет аналитичара које је анкетирао "Рефинитив".
Најнижа процена била је испорука 439.875 возила у другом кварталу, а највиша 450.000, пренео је Ројтерс.
Препоручујемо
ДАНАС ИМА 53 ГОДИНЕ: Како сада изгледа Тајчи - живи далеко од Балкана (ФОТО)
02. 07. 2023. у 13:16
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)