Ове године 790 милиона динара за опремање зона пословања
МИНИСТАРСТВО привреде ће ове године уложити 790 милиона динара у инфраструктурне објекте како би се унапредио привредни амбијент. Опремаће се туристичке и зоне пословања у 21 локалној самоуправи.
Д.Н.
Развијеније општине, оне из прве и друге групе, имају обавезу да уложе и сопствена средства. Радови крећу у јулу.
- Министарство привреде финансира целокупну вредност радова на пројекту када су у питању локалне самоуправе треће и четврте групе развијености и на тај начин доприноси равномерном регионалном развоју - поручио је државни секретар Министарства привреде Дарко Митровић. - Када су у питању локалне самоуправе прве и друге групе развијености оне имају обавезу сопственог учешћа у реализацији пројекта. Средства ће бити употребљена за реализацију 21 инфраструктурног пројекта који ће утицати на развој 21 локалне самоуправе.
У Новом Пазару, Осечини, Крушевцу, Владимирцима и Прокупљу предвиђено је инфраструктурно опремање зона пословања кроз изградњу и реконструкцију саобраћајница са пратећом инфраструктуром, док ће се у Јагодини изградити главни коректор за индустријски комплекс. У Голупцу, Великом Градишту, Тутину, Бајиној Башти, Љубовији, Косјерићу, Жагубици, Алексинцу, Лајковцу, Сурдулици, Кучеву и Лазаревцу реализоваће се инфраструктурни пројекти у фунцкцији развоја туристичких потенцијала и доступности туристичким локалитетима који постоје на територијама наведених локалних самоуправа. Реализацијом пројеката у Медвеђи, односно Сијаринској бањи, Сокобањи и Петровцу на Млави оствариће се утицај на развој бањског туризма.
У Сијаринској бањи, општина Медвеђа, реконструисаће се и доградити објекат Римског купатила, у Сокобањи у оквиру централног градског парка биће реконстрисан дечији парк, а у Петровцу на Млави изградиће се саобраћајнице које ће обезбедити доступност Бањи Ждрело.
Препоручујемо
ДРАМАТИЧАН ПАД ЦЕНА НАФТЕ: Трамп одложио напад, тржишта реаговала моментално
08. 04. 2026. у 21:10
ТРАМП НАПРАВИО ХАОС АГРЕСИЈОМ НА ИРАН: Невиђена криза на глобалном енергетском тржишту
08. 04. 2026. у 20:00
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)