МИНИСТАР ЗАДОВОЉАН РЕЗУЛТАТИМА ВЛАДЕ: "Задовољни смо, стопа незапослености никад нижа"

Новости онлајн

12. 02. 2023. у 21:35

МИНИСТАР финансија Синиша Мали рекао је вечерас да Србија може да буде задовољна радом Владе у првих сто дана.

МИНИСТАР ЗАДОВОЉАН РЕЗУЛТАТИМА ВЛАДЕ: Задовољни смо, стопа незапослености никад нижа

Фото: Танјуг/Д.К.

- Мислим да можемо да будемо задовољни радом владе у првих сто дана будући да је светска криза оно што је актуелно - рекао је на почетку Мали.

Он каже да је стопа незапослености никад нижа (8,9 одсто).

- Прошле године имали смо БДП 2,3 посто, по први пут у историји смо прошли границу од 60 милијарди евра БДП-а. Стопа незапослености у нашој земљи стопа незапослености била је најнижа икада. Пре само 10 година, сваки четврти у Србији није тада имао постао, а данас је то 8, 9 посто - рекао је Мали.

- Људи се враћају у Србији, млади се враћају, људи овде сотварују своје снове - рекао је министар финансија. Он је подсетио да сада имамо и воз који иде 200 км на сат.

- Ми смо у међувремено изградили и фабрике и километре и километре ауто-путева - рекао је Мали.

Како каже, ово је нова Србија, додаје да ће наставити изградњу брзе пруге све до Мађарске.

- Србија се развија упркос кризи. Најважнија ствар је животни стандард грађана Србије. Имамо повећање плата 12,5 посто, као и минималне зараде 14,5 посто - рекао је Мали. Како каже, данас она износи 40 хиљада.

- Улажемо у животни стандард грађана Србије, желимо да просечна зарада буе 1000 евра. Желим да се захвалим најстаријим грађанима. Прославили смо 100 година Пензионог фонда у Србији - рекао је Мали. Како каже, од 15. марта, крећу пријаве за Пензионерску картицу, која ће им дати огромне бенефите и попусте.

БОНУС ВИДЕО: ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА - Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

Прва огреботина на новом аутомобилу највише боли: Ево како да је спречите