ВЛАСНИК НАЈВЕЋИХ ЗЛАТНИХ РЕЗЕРВИ НА СВЕТУ: Богаство ове државе крајем 2022. године износило је 3,31 билион долара
КИНА је власник највећих златних и девизних резерви на свету - крајем децембра 2022. године резерве Кине износиле су 3,31 билион долара.
Златне полуге
Према подацима економских портала, на другом месту је Јапан са златним и девизним резервама вредним 1,27 билиона долара, а трећа је Швајцарска са 924 милијарде долара.
Русија је на четвртом месту са 582 милијарде долара резерви, а Индија је пета са 563 милијарде долара.
Саудијска Арабија, са уштедом од 460 милијарди долара, напредовала је за две позиције у току протекле године и завршила на шестом месту, потиснувши Хонг Конг чије златне резерве износе 424 милијарде долара.
Међу десет држава са највећим златним и девизним резервама уврстио се и Бразил /325 милијарди долара/, док је на десетом месту Немачка са 295 милијарди долара.
БОНУС ВИДЕО: СТИЖЕ ПОМОЋ СА СВИХ СТРАНА: И Ирак и Иран упутили авионе са храном и лековима у Сирију
Препоручујемо
ЗЛАТО ЗА ДЕЦЕНИЈУ УДВОСТРУЧИЛО ЦЕНУ: Стручњаци саветују - улажите у "жути метал"
03. 02. 2023. у 16:39
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)