СИРОМАШТВО РАСТЕ У НЕМАЧКОЈ: Око 13.8 милиона грађана на ивици егзистенције

Новости онлине

19. 12. 2022. у 18:19

РЕКОРДАН ниво сиромаштва у Немачкој забележен је и пре почетка наглог раста цена, пише Фокус онлајн, позивајући се на речи стручњака Улриха Шнајдера.

СИРОМАШТВО РАСТЕ У НЕМАЧКОЈ: Око 13.8 милиона грађана на ивици егзистенције

Фото: Профимедиа

Према Шнајдеру, нагли раст трошкова живота доводи до осиромашења немачког становништва.

- Сиромашни људи су постали још сиромашнији, њихова куповна моћ је још нижа и не разумеју како могу финансијски да се протежу наредног месеца - рекао је Шнајдер. Експерт је приметио да су због инфлације накнаде за незапослене изгубиле велики део вредности.

Шнајдер је подсетио да је и пре наглог раста цена у Немачкој забележен рекордан број сиромашних - 13,8 милиона људи. Према мишљењу стручњака, садашња криза би могла да доведе до тога да још 12 милиона грађана падне у категорију сиромашних. Шнајдер напомиње да многи људи немају финансијску уштеђевину: стручњак сматра да ће немачко друштво, ако се не предузму мере, бити у опасности од распада.

- Деценијама је Немачка била модерна држава благостања. Не можемо дозволити да мутира у стање просјака - рекао је Шнајдер.

Експерт је истовремено критиковао поступке владе: по његовом мишљењу, мере које предузимају власти су корисне само за људе са високим приходима, а најсиромашнији слојеви становништва су препуштени сами себи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

МИСЛИО САМ ДА СУ МИ ПРИЈАТЕЉИ: Дарко Лазић разочаран у колеге - Толико су мали у мојим очима