АМЕРИКА КУПУЈЕ НАФТУ: Попуњавају стратешке резерве које су на минумуму у последњих 40 година

СЈЕДИЊЕНЕ Државе намеравају да купе нафту како би попуниле стратешке резерве, наводи се у документу Министарства енергетике земље.

АМЕРИКА КУПУЈЕ НАФТУ: Попуњавају стратешке резерве које су на минумуму у последњих 40 година

Фото Танјуг/ АП

Испоруке су предвиђене за фебруар наредне године.

-Одељење за енергетику, Канцеларија за управљање стратешким резервама нафте (СПРПМО) <...> има захтев да купи до три милиона барела сирове нафте произведене у Сједињеним Државама, наводи се у публикацији.

Куповина нафте за стратешке резерве биће прва од почетка њиховог коришћења 2022. године. Администрација председника Џоа Бајдена је на овај начин покушала да стабилизује цене на тржишту.

Министарство је прошле среде известило да су залихе у стратешким резервама за недељу до 9. децембра пале за 4,7 милиона барела на 382,3 милиона.

Ова цифра пала је на најнижи ниво од јануара 1984. године, када су резерве износиле 380,7 милиона барела.

Како је почетком недеље приметила секретар за штампу Беле куће Карин Жан Пјер, Вашингтон не дозвољава куповину руске нафте да би се попуниле стратешке резерве.
Залихе бензина у САД порасле су за 4,5 милиона барела на 223,6 милиона, наводи се у најновијем недељном извештају агенције. Залихе дестилата порасле су за 1,4 милиона барела на 120,2 милиона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

АКЦИЗЕ НА ГОРИВО ОД ДАНАС СНИЖЕНЕ: Ево до када важе нове цене!