САОПШТЕЊЕ КРЕМЉА: Путин и Ердоган разговарали о житном споразуму и ситуацији у Сирији

Танјуг

11. 12. 2022. у 16:37

РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је са турским колегом Реџепом Тајипом Ердоганом о расту трговинског промета и енергетским пројектима две земље, споразуму за жито, и о ситуацији у Сирији, саопштила је данас прес-служба Кремља.

САОПШТЕЊЕ КРЕМЉА: Путин и Ердоган разговарали о житном споразуму и ситуацији у Сирији

Жетва се приводи крају, Фото Д. Дозет

 - Детаљно је размотрено проширење билатералне сарадње, а посебно је истакнут рекордан раст трговинског промета. Председници су истакли значај заједничких енергетских пројеката, а с обзиром на позитиван исход разговора председника Гаспрома Алексеја Милера у Истанбулу, настављени су разговори о стварању регионалног гасног чворишта на територији Турске - наводи се у саопштењу.

Лидери двају земаља су разговарали и о начину имплементације Истанбулског споразума од 22. јула о испоруци украјинског жита из црноморских лука и извозу руских пољопривредних производа и ђубрива.

 - Договор захтева уклањање препрека за одговарајуц́е снабдевање ђубривом из Русије ради испуњавања захтева земаља којима је оно највише потребно - навела је прес служба.

Путин и Ердоган су такође разговарали решавању ситуације у Сирији у контексту поштовања одредби руско-турског меморандума о разумевању потписаног 2019.

 - Одбрамбене и спољнополитичке политике две земље пружиће обострану подршку и поводом овог питања - саопштено је из Кремља.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

САДА ЈЕ СВЕ ЈАСНО! Никола Јокић остао у конкуренцији за МВП награду, Денвер добио тешког ривала у првој рунди плеј-офа