АМЕРИЧКА МИНИСТАРКА АГИТУЈЕ ПРОТИВ МОСКВЕ: "Ограничење цене руске нафте ће заштитити потрошаче"

Танјуг

03. 12. 2022. у 08:45

АМЕРИЧКА министарка финансија Џенет Јелен изјавила је данас да ће ограничење цене руске нафте на 60 долара по барелу заштитити потрошаче да не дође до поремећаја у снабдевању.

АМЕРИЧКА МИНИСТАРКА АГИТУЈЕ ПРОТИВ МОСКВЕ: Ограничење цене руске нафте ће заштитити потрошаче

Фото: Архива ВН

Чланице Европске уније усагласиле су се у петак да цену руске нафте која се транспортује морским путем ограниче на 60 долара за барел.

Ту одлуку донеле су и група седам најразвијенијих земаља на свету (Г7) и Аустралија договориле су се да усвоје горњу границу цене руске нафте од 60 долара по барелу, убрзо након што је Европска унија постигла једногласни споразум о истој цени руске нафте раније током дана, јавио је АП.

- Ограничење цене ће подстаћи проток руске нафте на глобална тржишта, а притом ће штитити потрошаче и компаније да не дође до глобалног поремећаја у снабдевању - рекла је Јелен, пренео је ТАС С.

Према њеном мишљењу, ограничење цене нафте ће посебно користити земљама са ниским и средњим приходима, које су "већ осетиле терет због повишених цена енергената и хране".

Осим тога, додала је, ограничење ће тим земљама "омогућити да се ценкају за веће попусте на руску нафту", као и да имају користи од веће стабилности на глобалним енергетским тржиштима. Јелен је поновила да верује да ће овај потез ускратити Русији приход за ратовање у Украјини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart