ЗЕЛЕНСКИ НАСТАВЉА "ПОХОД" НА РУСКУ НАФТУ: Незадовољан предлогом Г7 - "Цена треба да буде између 30 и 40 долара"

Танјуг

26. 11. 2022. у 20:50

ЦЕНА руске нафте која стиже морским путем требало би да буде ограничена на 30 до 40 долара по барелу, што је/ниже од нивоа који је предложила Група седам (Г7), изјавио је данас председник Украјине Владимир Зеленски.

ЗЕЛЕНСКИ НАСТАВЉА ПОХОД НА РУСКУ НАФТУ: Незадовољан предлогом Г7 - Цена треба да буде између 30 и 40 долара

Фото: ЕПА

Владе земаља чланица Европске уније које желе да обуздају способност Москве да финансира рат у Украјини без изазивања шока у снабдевању нафтом, подељене су око притиска Г7 да се горња граница постави на 65 до 70 долара по барелу, пренео је Ројтерс.

Одлука треба да ступи на снагу 5. децембра.

- Ограничење које се данас разматра, око 60 долара, мислим да је то вештачко ограничење - казао је Зеленски на конференцији за новинаре.

Према његовим речима, санкције би требало да буду веома ефикасне како би их Русија осетила, тако да граница буде на нивоу од 30 до 40 долара по барелу.

Идеја о ограничењу цене нафте је да се забрани бродским, осигуравајућим и реосигуравајућим компанијама да рукују руском сировом нафтом широм света, осим ако се не продаје по цени нижој од цене коју су одредили Г7 и њени савезници, навела је агенција.

Пољска, Естонија и Литванија се залажу за много нижу граничну цену од 65-70 долара по барелу, док Грчка, Кипар и Малта желе већу граничну цену, наводи Ројтерс.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - Степинчево између верског култа и политичког терета

ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета

ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.

11. 02. 2026. у 20:13

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (12)

СУБОТИЧАНИН ИСПИСАО ЈЕДНУ ОД НАЈЛУЂИХ ПРИЧА У ИСТОРИЈИ СПОРТСКОГ КЛАЂЕЊА:  Три добитна тикета у SOCCERBETU – 30 милиона динара!