ЗАСТРАШУЈУЋА ЦИФРА: Орбан открио колико коштају санкције Русији
МАЂАРСКА је због санкција Русији изгубила 10 милијарди евра 2022. године, рекао је премијер те земље Виктор Орбан.
Фото: Профимедиа
Орбан је рекао да је погрешна политика санкција Брисела „изазвала нагло повећање цена енергената, што је довело до дефицита у мађарској економији од 10 милијарди евра годишње“.
Виктор Орбан је такође назвао политику санкција Европске уније кораком ка рату.
- Свако ко економски интервенише у војном сукобу заузима став - рекао је Орбан у изјави за мађарски радио, појачавајући своју критику бриселске стратегије коју сматра опасном.
Мађарски премијер је у јулу рекао да је ЕУ „пуцала себи у плућа“ због одлуке да уведе економске санкције Русији.
Препоручујемо
"ХАЈДЕ ДА КРЕНЕМО..." Путин изнео важан предлог на састанку Савета безбедности РФ
18. 11. 2022. у 16:49
ПРАВО ИМЕ МАЈЕ НИКОЛИЋ: Ни највећи обожаваоци не знају - шта јој пише у личној карти
18. 11. 2022. у 08:21
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (1)