ДИВЕРЗИЈА НА ГАСОВОДУ: Данска дозволила оператору гасовода „Северни ток“ да истражи место саботаже у Балтичком мору
ОПЕРАТОР гасовода „Северни ток“, компанија „Норд стрим АГ“ добила је дозволу да спроведе сопствену истрагу експлозије на гасоводима „Северни ток“ и „Северни ток 2“ након диверзије у ексклузивној економској зони Данске, саопштио је „Дански радио“.
Фото АП
Директорка данске Агенције за геоподатке Пиа Дал Хјогорд потврдила је ову информацију.
Раније је компанија „Норд стрим АГ“ ангажовала специјални руски брод како би прегледала оштећени део гасовода у ексклузивној економској зони Шведске. Према саопштењу компаније, на месту оштећења на морском дну пронађени су кратери техногеног карактера дубине од три до пет метара, на међусобном растојању од око 248 метара. Деоница цеви између кратера је потпуно разорена, а радијус фрагмената цеви је најмање 250 метара.
Данска и Шведска претходно су дошле до закључка да су гасоводи оштећени услед експлозија, али да није могуће именовати онога ко стоји иза саботаже.
sputnikportal.rs
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ШВЕДСКИ МИНИСТАР О ЕКСПЛОЗИЈАМА НА ГАСОВОДИМА: Не искључујемо ниједан сценарио
10. 11. 2022. у 12:24
ЗБОГ ПАРКИНГА У БЕОГРАДУ: Извукао сандук за муницију на улицу (ФОТО)
10. 11. 2022. у 13:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)