100 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА У ЧИПОВЕ: Граде комплекс фабрика
ПРОИЗВОЂАЧ чипова Микрон Технолоџи (Micron Technology) (МУ.О) саопштио је у уторак да планира да уложи до 100 милијарди долара у наредних 20 и више година у изградњу комплекса фабрике компјутерских чипова у северном делу Њујорка, у покушају да подстакне домаћу производњу чипова.
Фото Танјуг/АП
Очекује се да ће пројекат, за који Мицрон тврди да ће бити највећа фабрика за производњу полупроводника на свету, отворити скоро 50.000 радних места у Њујорку, а инвестиција у првој фази од 20 милијарди долара планирана је до краја ове деценије.
Мицрон је у августу најавио своје планове да инвестира 40 милијарди долара до краја деценије у изградњу производње меморије у више фаза у Сједињеним Државама.
Подстицај у новим инвестицијама у чипове долази након што је председник Џо Бајден у августу потписао Закон о ЧИПОВИМА и науци (CHIPS and Science Act), обезбеђујући 52,7 милијарди долара субвенција за америчку производњу и истраживање полупроводника како би се повећала конкурентност са Кином.
БОНУС ВИДЕО - ТИТОВА ВИЛА ОД 50 МИЛИОНА ДОЛАРА: Погледајте како изгледа једна од најстаријих вила у Њујорку
Препоручујемо
КИРБИ ПОРУЧУЈЕ: САД не сматрају војне операције Украјине у Донбасу нападом на Русију
03. 10. 2022. у 16:52
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)