ЕКСПЛОЗИЈЕ НА СЕВЕРНОМ ТОКУ САБОТАЖА: САД не могу да потврде, Швеђани кажу – детонације не земљотреси

П. З. С. / риа.ру

27. 09. 2022. у 19:42 >> 19:52

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе у тренутној фази истраге не могу да потврде верзију „саботаже“ на гасоводу Северни ток и сматрају да цурење неће имати значајан утицај на енергетску стабилност Европе, изјавио је државни секретар Ентони Блинкен.

ЕКСПЛОЗИЈЕ НА СЕВЕРНОМ ТОКУ САБОТАЖА: САД не могу да потврде, Швеђани кажу – детонације не земљотреси

Фото РИА

-Ово би могло да буде резултат напада или саботаже, али ово су прелиминарни извештаји, а ми их још нисмо потврдили. Али ако се потврде, онда очигледно то није ни у чијем интересу, рекао је Блинкен новинарима.

Истовремено је додао да цурење неће имати значајнији утицај на енергетску одрживост Европе.

Шведски сеизмолози верују да су инциденти на северу повезани са експлозијама, а ​​не земљотресима.

БОНУС ВИДЕО - ДАН КАДА ЈЕ КОНАЧНО ЗАТВОРЕН ЧЕРНОБИЉ: Последице нуклеарне катастрофе трајаће 24.000 година

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (1)

КОМАНДАНТ УКРАЈИНСКЕ ВОЈСКЕ ПРОЦЕЊУЈЕ Колико је убијено Руса од почетка рата? Генерал Сирски: Дневно неутралишемо 1.000 непријатеља