ЦРНА ПРЕДВИЂАЊА У НЕМАЧКОЈ: Очекују се немири због инфлације и цене енергената
НЕМАЧКА савезна канцеларија за борбу против криминала (БКА) предвиђа да би се инфлација и раст цена енергента могли негативно одразити на унутрашњу сигурност у земљи и изазвати сличне проблеме као током пандемије коронавируса, преносе данас немачки медији.
Фото: Профимедиа
- Можемо очекивати сличну ситуацију као и током протеста против мера за сузбијање пандемије када се један значајни део становништва осетио угроженим због политичких одлука - стоји у процени БКА које цитира дневник Тагес Шпигл, а преноси Хина.
Према истом извештају и екстремно исламистичке снаге би могле постојећу кризну ситуацију искористити за деловање.
Наводи се да је један челник "Исламске државе" следбенике у Европи позвао да искористе рат Русије и Украјине и нестабилну политичку ситуацију у Европи.
Немачки савезни уред за борбу против криминала осим ширења немира од стране десних екстремиста и исламиста очекује и насилне акције крајње левих снага.
- Очекујемо протесте и блокаде објеката енергетске инфраструктуре - стоји у извештају.
Подсећамо, пре неколико дана једна група климатских активиста је на пола дана блокирала рад једне термоелектране на угаљ на истоку Немачке.
БКА сматра да би десне екстремне снаге могле извршити и нападе на политичаре као што је то био случај и током пандемије.
БОНУС ВИДЕО:
ПРИПРЕМЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМ: У ДНР и ЛНР све спремно за гласање о припајању Русији
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)