ШОЛЦ ПОРУЧИО: "Немачка је на доброј позицији да "преживи" зиму"
НЕМАЧКА је у доброј позицији да "преживи" зиму, упркос проблемима на енергетском тржишту, рекао је данас немачки канцелар Олаф Шолц.
Фото: АП/Сара Спирковић
Шолц је обећао да ће Немачка наставити да се креће "великом брзином" у ослобођењу од Русије по питању енергената, пренео је "Гардијан".
Шолц се обратио парламентарцима у Бундестагу, где је жестоко критиковао енергетску политику бивше канцеларке Ангеле Меркел.
- Немачка је ефикасно радила на попуњавању залиха гаса и убрзавању изградње терминала способних да приме течни гас. Гасне резерве су на изнад 86 одсто капацитета и биће искоришћене да се угреју домови, створи електрична енергија и одржи индустрија - поручио је Шолц.
Он је оценио да, зато што је рано почела припрема, Немачка сада може да дочека зиму храбро и одважно, као и да ће "држава преживети".
БОНУС ВИДЕО: Погледајте како "бастион" уништава циљеве на мору
Препоручујемо
ИТАЛИЈАНСКИ ПЛАН ЗА УШТЕДУ ЕНЕРГИЈЕ: Уводи се подела на регионалне зоне за грејање
07. 09. 2022. у 09:46
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (1)