И БЕЛГИЈАНЦИМА "ГОРИ ПОД НОГАМА": Премијер Де Кро ће тражити од ЕУ обуздавање раста цена струје и гаса

Танјуг

28. 08. 2022. у 15:25

ПРЕМИЈЕР Белгије Александер Де Кро најавио је данас ће тражити да се на нивоу ЕУ обузда рекордни раст цена струје и гаса.

И БЕЛГИЈАНЦИМА ГОРИ ПОД НОГАМА: Премијер Де Кро ће тражити од ЕУ обуздавање раста цена струје и гаса

Фото: ЕПА

- Био сам један од првих који су указали да не можемо наставити да решавамо проблем цена кроз смањење пореза, него да цене морамо да блокирамо. То се може учинити само заједнички са другим европским земљама - изјавио је премијер Де Кро, пренели су белгијски медији.

Он је најавио да ће током следећих неколико недеља о томе разговарати с челницима осталих држава ЕУ, истакао да ће Белгија и сама нешто предузети уколико то не буде могуће на нивоу ЕУ и упозорио да би спровођење таквих мера било мање делотворно само на националном нивоу, преноси Хина.

- Наша привреда и ми као грађани плаћамо врло високе цене. Наравно да је неприхватљиво да постоје предузећа која из тога убиру големе профите. Сватко мора сносити свој део терета у овим тешким временима - рекао је Де Кро.

Чешка као председавајућа ЕУ најавила је да ће ускоро сазвати ванредни састанак министара енергетике како би се разговарало о хитним мерама великог раста цена енергената.

БОНУС ВИДЕО:

ДЕЧАК ПРЕЛЕТЕО СВЕТ: Млади пилот ушао у Гинисову књигу рекорда

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (1)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута