СУМОРНА НАЈАВА "ШПИГЕЛА": Немцима не гарантују топлоту у становима наредне зиме

Новости онлајн

02. 05. 2022. у 21:49

ГЕНЕРАЛНИ директор највећег стамбеног предузећа у Немачкој Ролф Бух изјавио је у интервјуу за „Шпигел“ да својим клијентима не може да гарантује да ће следеће зиме у становима бити топло.

СУМОРНА НАЈАВА ШПИГЕЛА: Немцима не гарантују топлоту у становима наредне зиме

Фото: Танјуг/АП Пхото

По његовим речима, један број Немаца суочиће се са значајним додатним трошковима за грејање.

- За поједине подстанаре они могу достићи износ једнак двомесечној кирији за стан - објашњава лидер компаније.

Бух је изразио забринутост због енергетске кризе изазване ситуацијом у Украјини и јасно је ставио до знања да долази талас поскупљења.

Фото АП

- Политичари широм Европе су регулисали да се у случају несташице гаса приватни потрошачи последњи искључују. Међутим, још се тачно не зна шта ће се догодити ако, на пример, падне притисак у мрежи. Већ смо забринути - додао је он, истакавши да Немачка неће моћи брзо да одустане од испорука руског гаса.

Подсетимо, након почетка руске специјалне војне операције у Украјини, Запад је појачао санкциони притисак на Москву. Многе земље су замрзнуле руску имовину. У Европи су све гласнији апели да се смањи зависност од руских енергената.

У таквим условима Русија је донела одлуку да непријатељске земље од 1. априла плаћају руски гас у рубљама. „Гаспром“ је 27. априла обуставио извоз гаса бугарској компанији „Булгаргас“ и пољској ПГНиГ, јер су одбиле да плате гас по новој схеми.

БОНУС ВИДЕО:

ЛАНСИРАЊЕ "КАЛИБРА": Руси објавили снимак удара на украјинске положаје

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (2)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?