ОВО ЈЕ ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: Да ли ће се Твитер показати као мрежа слободе говора када га преузме Илон Маск?

УРЕДНИК економске рубрике "Вечерњих новости" Душан Стојаковић гостовао је у Јутарњем програму РТС-а, где је говорио о куповини компаније Твитер од стране најбогатијег човека на свету Илона Маска.

ОВО ЈЕ ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК: Да ли ће се Твитер показати као мрежа слободе говора када га преузме Илон Маск?

Фото: АП

Стојаковић је рекао да није важно колико ће Маск зарадити овом куповином, и нагласио је да живимо у историјском тренутку.

- Светски богаташи попут Маска полако преузимају улогу државе. На страну то што они, попут Безоса, имају и свемирске програме, сада контролом једне велике светске друштвене мреже улазе у сферу информисања - рекао је Стојаковић.

Он је подсетио да је бившем председнику САД избрисан налог на Твитеру 2021. године, и да и сада током кризе у Украјини видимо да је доступност информација контролисана.

- Са нестрпљењем чекам да видим како ће Твитер функционисати када га Маск преузме, и да ли ће се Твитер заиста показати као мрежа слободе говора, и да ли ћемо поново добијати, као на почетку, брзе и тачне информације - истакао је Стојаковић.

Фото: Принтсцреен/РТС

У данашњем броју "Вечерњих новости" објављен је интервју са чувеним словеначким економистом Јожеом Менцингером, који је истакао да је за рат у Украјини крива Америка.

Стојаковић, који је разговарао са Менцингером, каже да је словеначки економиста истакао да је врло јасно како су САД, инсистирањем да Украјина уђе у НАТО, иако су знале да Русија то неће дозволити, довеле до крвопролића. 

- Менцингер врло критички гледа на ову кризу. Питао сам га да је Србин, да ли би увео санкције Русији, и он је рекао да као економиста никада то не би урадио, али да као човек би можда то урадио. Врло један занимљив интервју. Он је иначе велики критичар ЕУ и савремених политичких токова. Ја мислим да се ваши гледаоци неће покајати уколико данас купе "Новости" - рекао је Стојаковић.

Менцингер је коментарисао и победу Роберта Голоба на изборима у Словенији, а уредник економске рубрике "Новости" истиче да је занимљиво како је Голоб раније био директор једног великог јавног предузећа ког је сменио Јанша када је дошао на власт. 

- Сада смо дошли у ситуацију да један смењени директор смени читаву власт. Занимљиво је да је он почистио и велики број странака левице, које нису уопште прешле цензус. Словенија улази у једну нову фазу. Могуће је да ће он донети једну нову енергију, али смо видели у случају Церар да се политички анонимуси, који су управо захваљујући друштвеним мрежама дошли на власт, често не задрже дуго на власти - рекао је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ЈАВНО ПРИЗНАО: Дарко Лазић био заљубљен у ову колегиницу - Срамота ме, она је прелепа жена