ПЕТ ЕВРА ЗА ЛИТАР УЉА У НЕМАЧКОЈ: Трговци неће да га продају због превисоке цене
ЛИТАР сунцокретовог уља у Немачкој кошта и до пет евра, а једна трговина је одлучила да га због високе цене више не продаје.
Фото Танјуг
Подружница трговачког ланца „Едека“ у Тренделбургу (покрајина Северни Хесен) више не жели да продаје уље по таквим ценама и већ су истакли натписе на којем пише како не продају уље.
- Нисмо очекивали како ће се ситуација развити у смеру у којем се развила. На полицу с уљем смо поставили натпис с објашњењем зашто више не продајемо уље. Нећемо продавати сунцокретово уље за 4,99 евра по литри. Ограђујемо се од ових цена. Постоје границе - рекла је пословођа трговине Ања Милер за немачки РТЛ, те додаје како су купци добро реаговали на њихов потез.
- Уље је апсолутна намирница и не сме се продавати у слободној продаји по тако превисоким ценама. Постоје чак и људи који продају уље на И-беју. Ја само желим да обављам свој свакодневни посао без црног тржишта. Моја савест не допушта да продајемо уље по тако високим ценама - каже она.
Открила је како постоји и још један разлог за бојкот високих цена уља.
- Кад бисте знали шта моји запосленици морају да слушају на благајни. Неки купци оптужују запосленике да се обогаћују од изнуђивачких цена или да сами уживају у јефтином уљу. То је потпуно неправедно и неоправдано - рекла је Ана Милер, преноси Сибиз.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
УКУСНИ КАВИЈАР: У свету је јело богатих, а у Србији су га некада јели масовно и звали "рибљи ајвар"
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)