КРАЂЕ ГОРИВА УЧЕСТАЛЕ У НЕМАЧКОЈ: Ноћу проваљују резервоаре камиона, испумпавају и до 600 литара дизела!
НЕМАЧКА полиција суочена је протеклих дана са све учесталијом крађом дизел горива из камиона, због чега је појачала контроле на паркинзима.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Услед драстичног раста цене горива, лопови су открили нових извор прихода, и сада, што је до сада било ретко, камионџије су све више жртве крадљиваца дизела из њихових резервоара.
- Долазе ноћу и проваљују у резервоаре камиона, одакле испумпавају до 600 литара дизела из једног возила - рекао је полицајски официр Марио Пекрул.
Од када је цена горива скочила на више од 2,40 евра по литру, крађе су све учесталије, каже портпарол полиције у Лудвигслусту Клаус Вихман.
- Толики број крађа горива из камиона на паркинзима дуж ауто-пута нисмо имали годинама - рекао је он.
Број крађа горива из камиона у округу Лудвиглуст-Пархим се у првом кварталу ове године више него удвостручио.
Вихман каже да се краде дизел из камиона и грађевинскиh машина. Због све учесталијих грађа полицијске патроле чешће обилазе паркинге, посебно ноћу.
Полиција је саветовала возаче камиона да не точе гориво пред одмор на паркингу, већ у јутарњим сатима пред полазак на даљи пут.
То, кажу, важи и за возила која стоје и на паркингу фирме. Украдени дизел се, према полицији, препродаје.
Према ауто-мото клубу АДАЦ, март је кад је у питању цена горива био најскупљи месец свих времена. У року од једне године је цена дизела скочила са 1,30 на 2,30 евра по литри.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чернобиљ - некад и сад
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАЊЕ "ИСКАНДЕРА" - Руско министарство одбране објавило снимак лансирања балистичког пројектила
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)