МИНИСТАР МОМИРОВИЋ: Изградња обилазница око Горњег Милановца биће завршена до маја 2023. године

Новости онлајн

04. 03. 2022. у 14:53

ОПШТИНА Горњи Милановац до маја следеће године добиће приступну саобраћајницу на ауто-пут "Милош Велики", што је највећа инвестиција у ову општину у последњих 60 година, рекао је данас у ванредном обиласку градилишта министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић.

МИНИСТАР МОМИРОВИЋ: Изградња обилазница око Горњег Милановца биће завршена до маја 2023. године

Фото: МИНИСТАРСТВО ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ

-Желео сам и лично да се уверим како теку радови на овој саобраћајници која је од виталног значаја за Горњи Милановац и њене грађане. Ако се због отежаних временских услова није могло радити на градилишту, радило се на неопходним пропратним радовима и ниједног тренутка се није стало- рекао је Момировић.

Он је навео да ће изградња обилазнице коштати 30 милиона евра, а у финансирању учествује и Кина чија фирма ПЦЦЦ (Поwер Цонструцтион Цорпоратион оф Цхина) је главни извођач радова.

Обилазница око Горњег Милановца, дужина 9,5 километар, ће повезати постојећу и будућу индустријску зону на територији општина са Коридором 11.

(курир)

БОНУС ВИДЕО: МОМИРОВИЋ И ВЕСИЋ У ЛАЗАРЕВЦУ: Враћамо Бео воз у пуном капацитету

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?