МОМИРОВИЋ ОБИШАО АНТВЕРПЕН: Министар посетио највећу луку у Европи
НА позив Луке Антверпен министар Момировић је обишао Луку Антверпен, највећу луку по површини у Европи која запошљава 150.000 људи и која је мотор економског развоја не само Белгије већ и читаве Европске уније.
Фото: Министарство
Током посете министар Момировић је обишао Луку и уверио се у њене огромне капацитете због којих је постала једна од најважнијих лука у свету.
Током посете, директор Луке Антверпен Кристоф Ватершут је упознао министра са пословним резултатима и истакао заинтересованост Луке Антверпен да учествује у реализацији пројекта изградње нове луке у Београду.
- Лука Београд је један од значајнијих пројеката чију реализацију наше министарство и Влада припремају, а који по својим потенцијалима има могућност да постане најзначајнији лучки пројекат на Дунаву. Интересовање Луке Антверпен за учешће у реализацији овог пројекта потврђује да имамо квалитетан пројекат, при чему свако улагање у водни саобраћај је истовремено улагање у заштиту животне средине, јер говоримо о еколошки најприхватљивијем виду транспорта - изјавио је министар Момировић.

Тренутно се разматра коначно решење за нову локацију Луке Београд, при чему се почетак радова очекује крајем 2023. године.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)