НОВИ КРАК ГОНДОЛЕ: Пројекат за трасу до Чиготе
НАКОН што је у потпуности исплатила изградњу панорамске „Голд гондоле“, општина Чајетина планира продужетак трасе ове туристичке атракције и то на потезу од постојеће међустанице Рибница до врха Чигота. Овај крак биће дугачак 4.5 километра и омогућиће развој спортских садржаја на још једном планинском масиву.
Архива
- Стављање Чиготе у финкцију спортског туризма биће један од наших наредних послова. У току је израда идејног решења и стварање услова да до краја године распишемо тендер за набавку опреме, за нови крак гондоле - нагласио је Милан Стаматовић, председник Општине Чајетина.
Пре овог посла, „Голд гондола“ ће набавити још 20 кабина за постојећу трасу, како би се смањиле гужве и скратило чекање на полазној станици туристичке атракције. Планирано је и наткривање механичког постројења на крајњој станици, а преостало је да се заврше радови на управној згради.
- „Голд гондолом“ се до сада превезло скоро 300.000 посетилаца Златибора. На крају прошле године исплатили смо последњу рату кредита, па ће од сада целокупан профит бити усмераван у нове инвестиције на Златибору и у целој општини - додао је Стаматовић.
Дугорочни планови Златибораца још су већи: они се надају да ће у перспективи, гондола као исплатива атракција, бити продужена према Мокрој Гори и Прибојској бањи.
- О овој идеји ћемо разговарати са суседним општинама, са Емиром Кустурицом како бисмо изградили атракцију регионалног карактера и умрежили укупну туристичку понуду нашаг краја – истиче Стаматовић.
Подсетимо, „Голд Гондола“ је почела са радом у јануару 2021. године и од тада представља најзначајнији извор прихода на најпосећенијој српској планини. Изградња је коштала је више од 13 милиона евра, финансирана је кредитом који је Општина Чајетина у потпуности исплатила крајем прошле године.
Препоручујемо
ЕУ ПОКЛЕКЛА: Разматра се одлагање забране за моторе са унутрашњим сагоревањем
14. 12. 2025. у 18:59
НАЈГОРА СИТУАЦИЈА ДО САДА: Три фирме банкротирају сваког сата у Немачкој
14. 12. 2025. у 18:03
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)