ПОМАМА ЗА ВАУЧЕРИМА: Велико интересовање за субвенционисани одмор у Србији, отишла већ половина

ОД почетка године држава је поделила 47.297 ваучера за субвенционисани одмор у Србији.

ПОМАМА ЗА ВАУЧЕРИМА: Велико интересовање за субвенционисани одмор у Србији, отишла већ половина

Копаоник, Фото П. Милошевић

На шалтерима "Поште" широм земље свакодневно се пријави неколико хиљада грађана, па је све извесније да ће већ до половине јануара бити раздељено свих 100.000 "чекова" у вредности од 5.000 динара. Прошле године из буџета је био додатно издвојен новац за још 50.000 ваучера.

- Традиционално постоји велико интересовање грађана за туристичке ваучере - казала је за "Новости" Татјана Матић, министарка туризма.

- Током прошле године, после планираних 500 милиона динара за 100.000 ваучера, Министарство је успело да обезбеди средства у буџету за још додатних 50.000 ваучера.

Копаоник, Фото Танјуг

Односно 250 милиона додатних средстава. И тада је у рекордном року од једног и по дана, подељено 20.000 ваучера.

Према њеним речима, ваучери су се показали као изузетно успешна мера за развој домаћег туризма и промоцију нових дестинација у Србији. То је и добра мера за опоравак домаћег туризма, у условима пандемије короне.

- Прошле године смо имали пуно разумевање Министарства финансија да се омогући додатно финансирање из буџета у ове сврхе - истакла је Матићева.

- Свакако ћемо о томе разговарати и ове године, узимајући у обзир укупно интересовање грађана и бенефите за туристичку привреду.

Врњачка бања, Фото М. Анђела

У "Пошти Србије" су нам објаснили да је од пријављеног броја, највише било пензионера.

Њих 28.594. Затим следе запослени, 12.837 и незапослени 4.538. Највише грађана пријавило се у Крушевцу.

БАЊЕ И ПЛАНИНЕ

МЕСТА за која се највише траже ваучери су бање у Србији али и планине. Врњачка Бања, Сокобања, Пролом и Луковска предњаче. Ту су Златибор, Копаоник, Дивчибаре и Тара.

Ваучери се могу користити за смештај, и то у трајању од најмање пет ноћи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (2)

НАПРАВИО САМ ГРЕШКУ Огласио се Исламовић након отказаног концерта у БиХ - Извињавам се свим мајкама Сребренице и свима онима који тугују